Nawigacja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Polecamy strony Absolwentów
Teos
Ryszard Faron
Konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora TŻŚ we Wrocławiu
Konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora TŻŚ we WrocławiuMinister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, ul. Młodych Techników, 53-645 Wrocław.

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym imieniem i nazwiskiem kandydata, adresem zwrotnym, adresem e-mail i dopiskiem: „Konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu”, w terminie do dnia 19 lutego 2018 r. na adres: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, ul. Nowy Świat 6/12, 00-400 Warszawa (z dopiskiem: Sekretariat Departament Edukacji Morskiej), liczy się data wpływu oferty do Ministerstwa.
Odszedł Tomasz Witt
Dziś w nocy zmarł nasz kolega szkolny Tomek Witt (matura 1969).

O śmierci absolwenta TŻŚ powiadomił Zbyszek Deniusz. Pogrzeb 2.01.2018 o 12.00 na Cmentarzu Osobowickim.
Statek szkolny WESTERPLATTE wraca do macierzy
Statek szkolny WESTERPLATTE wraca do macierzyStatek szkolny WESTERPLATTE od lat nie służył szkoleniu młodzieży. Po likwidacji Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu nowy armator, którym została gmina Wrocław, używał jednostki sporadycznie i wyłącznie do przewozu pasażerów. Dopiero powstanie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zmieniło nastawienie dotychczasowego armatora. Od samego początku ministerstwo deklarowało chęć remontu statku i oddania go celom do jakich był zbudowany czyli do szkolenia przyszłych marynarzy żeglugi śródlądowej.
Stasiu Partyka nie żyje
Odszedł Rysiek Faron
Odszedł Rysiek FaronZ głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł nasz absolwent - Rysiek Faron. TŻŚ ukończył w roku 1971. Był filarem Teatru Poezji "Sylaba 68", który w naszej szkole utworzyła również już nieżyjąca Elżbieta Piasecka.

Ryszard Faron (†65 l.) był aktorem znanym przede wszystkim z filmu „Przepraszam, czy tu biją?” w reżyserii Marka Piwowskiego. Grał w nim postać „studenta”, który podczas przesłuchania przez kpt. Mildego (Jerzy Kulej), wypowiada słowa będące tytułem filmu. Faron zmarł niespodziewanie na początku sierpnia w Brodnicy. Niestety, w zupełnym zapomnieniu.
70. rocznica powstania Technikum Żeglugi Śródlądowej, które wraca do Wrocławia po 12 latach
70. rocznica powstania Technikum Żeglugi Śródlądowej, które wraca do Wrocławia po 12 latach40 uczniów od września rozpocznie naukę w dwóch pierwszych klasach Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. Szkoła nie działała przez 12 lat. Jesienią jej drzwi otworzą się ponownie - w zespole szkół przy ul. Młodych Techników. Na najbliższy weekend zaplanowano obchody 70-lecia powstania TŻŚ.

Po dwunastu latach nieobecności do Wrocławia wraca Technikum Żeglugi Śródlądowej, które na dobre wznowi działalność od nowego roku szkolnego. 1 września w nowej siedzibie technikum w budynku Zespołu Szkół nr 18 przy ul. Młodych Techników naukę rozpocznie 40 uczniów w dwóch klasach pierwszych: o profilu pływającym i stoczniowym.
WIECZNA WACHTA
Z żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że dnia 15 maja 2017 r. na wieczną wachtę odszedł - Ś.P. Kazimierz Lisowski.

Był jednym z pierwszych absolwentów Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, z zamiłowania żeglarz i wodniak o dużej wiedzy, modelarz pracowni Biura Konstrukcyjnego Taboru Rzecznego, producent kadłubów łódek z włókna szklanego, znaków nawigacyjnych – boi
Zjazd 70 - lecia powstania szkoły
Zjazd 70 - lecia powstania szkoły1 dzień - część oficjalna.

W trakcie części oficjalnej wystąpienia Absolwentów, Nauczycieli.
W trakcie Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia TŻŚ występy zespołu Za Horyzontem z Wrocławia.

Każdy z uczestników otrzyma tzw. Torbę Absolwenta z materiałami Zjazdowymi, okolicznościowy znaczek i plakietkę Zjazdową.

Po zakończeniu spotkania w Auli przewidziany jest obiad w internacie.
Dzień dzisiejszy
Imieniny:
Urodziny obchodzi:
Nikt nie ma dziś urodzin

676,359 unikalnych wizyt
Użytkowników online: 0 - Gości online: 1
Łącznie użytkowników: 113
Najnowszy użytkownik: javik56
Serdecznie witamy!
Ostatnio Widziani
hala01:16:07
Apis02:43:45
Sylwester 5 tygodni
Marek Kuzma 6 tygodni
roman1969 7 tygodni
Hydepark
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Apis
16.04.2017 08:21:30
Wesołych Świąt Wielkanocnych życzę Nauczycielom i Absolwentom.

Rysiek Faron
25.12.2016 21:55:16
Życzę Wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2017. Ahoj!

bodzka
22.12.2016 21:35:39
Radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt,odpoczynku od codziennych trosk w rodzinnym gronie. Zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.Mietek69

Apis
05.11.2016 09:00:54
Odznaki sie już wyczerpały z tego co wiem. Należy zapytać w Stowarzyszeniu Absolwentów czy przewidują dorobienie.

bodzka
23.03.2016 23:13:19
wszystkim Użytkownikom tego Portalu życzy Mietek69

DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Zegluga | Wierzbnik | Rada Kapitanów | Nieruchomość Wrocław